Jak wręczać zaproszenia?

Zaproszenia na wesele – jak i kiedy je wręczać?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z obowiązujących konwenansów w przypadku wręczania zaproszeń weselnych. Zwyczaj mówi, że Goście powinni je otrzymać co najmniej trzy miesiące przed uroczystością. Dla wszystkich spóźnialskich jednakże mamy dobrą nowinę – jeśli dostarczycie zaproszenia na wesele miesiąc przed jego terminem, nie popełnicie żadnego faux pas. W tym miejscu warto dodać, że jeśli macie pomysł na organizację imprezy poza Polską, co jest coraz bardziej popularne, powiadomcie swoich bliskich kilka miesięcy wcześniej, aby mieli oni czas na zaplanowanie urlopów czy zarezerwowanie lotów bądź przejazdów.

W jaki sposób przygotować koperty z zaproszeniami na wesele?

Przede wszystkim kluczowe jest umiejscowienie w kopercie. Podobnie jak w przypadku wręczania wizytówek biznesowych, w pewnych kręgach kulturowych ważne jest jej ułożenie i zachowanie po otrzymaniu, tak i w tym przypadku należy również zadbać o wypełnienie niezmiennych standardów. Zaproszenia okolicznościowe powinny być włożone “wierzchem” do koperty, której dodatkowo nie powinno się zaklejać.

Zasady wręczania zaproszeń na wesele, do których stosowały się starsze pokolenia, w tym jeszcze nasi rodzice nie zmieniły się zbyt mocno – opierają się na dobrym wychowaniu i ich bezpośrednim dostarczaniu. Takie wizyty należy uprzednio skonsultować z samymi zainteresowanymi – “nachodzenie” nawet najbliższych często może pokrzyżować im plany. Jeśli Twoi znajomi lub rodzina pochodzą jednak z miast, które oddalone są setki kilometrów od Waszego miejsca zamieszkania, dopuszcza się wysłanie ślubnych zaproszeń pocztą lub nawet e-mailowo w formie oryginalnych zaproszeń ślubnych – animowanych czy to w formacie video, które szczególnie spodobają się osobom młodym.